AP Ziomki Rzeszów - strona nieoficjalna

pon.

O Akademi Ziomki Rzeszów

Kilka słów o Akademii Piłkarskiej "Ziomki".

Akademia ZIOMKI powstała z inicjatywy kilku osób dla których sport i jego rozpowszechnianie to nie tylko hobby ale także styl życia. Widząc zachodzące w społeczeństwie niepokojące zmiany spowodowane inwazją internetu, telewizji, dvd, komputerów, gier wideo i zauważając coraz mniejszą aktywność dzieci wyszliśmy z inicjatywą utworzenia Akademii Piłkarskiej. Wszystko po to, aby właśnie przez naukę gry w piłkę nożną uczyć, wychowywać i kształtować charaktery , wpajając od małego wartości, które niesie sport, a z którymi w codziennym życiu mamy cały czas doczynienia, tj. rywalizacja, radość jak i umiejętność przyjęcia porażki, zasady gry fair play, szacunek dla przeciwnika, wytrwałość w dążeniu do celu, podnoszenie swoich umiejętności i wiele innych.

Dlaczego piłka nożna.? Ponieważ jest to sport najbardziej popularny na świecie i może go uprawiać każda osoba nie dużym nakładem finansowym, wystarczy trochę chęci i piłka. Ponieważ na tym się znamy i tą grę najbardziej kochamy.  Zachęcamy wszystkie dzieci do uprawiania sportu a w naszej akademii piłki nożnej. Zachęcamy także a nawet przede wszystkim rodziców do przyprowadzenia dziecka na trening aby dać mu szansę na spróbowanie swoich sił, być może ma ukryty talent i będzie wielkim piłkarzem, jeżeli mu się nie uda na pewno nauczy się wartości, dzięki którym będzie mu w życiu łatwiej i jest duże prawdopodobieństwo że będzie dobrym człowiekiem i nie ulegnie złym pokusom naszych czasów.

Staramy się brać przykład i uczyć się od najlepszych. Czerpiemy wzorce od trenerów i klubów  takich jak Barcelona, Ajax, Arsenal i innych ze światowej elity. Mamy nadzieję że uda nam się stworzyć coś na wzór szkółek prowadzonych w tych klubach. Na pewno podchodzimy do tego profesjonalnie i będziemy się starać powiększać bazę treningową i zasięg terytorialny naszej Akademii, na ile starczy nam możliwości. Stwarzamy organizacyjną możliwość udziału w treningach reszta należy do dzieci i rodziców aby tą szansę wykorzystać. Działamy w kierunku utworzenia grupy firm które wezmą patronat nad naszą Akademią i pomogą Nam w stworzeniu odpowiedniej struktury organizacyjnej, finansowej i sportowej.

Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro sportu i piłki nożnej w naszym regionie do przyłączenia się do budowy struktury profesjonalnej Akademii piłki nożnej. Zarówno jako pomoc osobowa jak i zapraszamy wszystkich ludzi i firmy, które będą nas wspierać w innej formie (rzeczowej czy finansowej) dla dobra naszych dzieci i podnoszenia poziomu piłki nożnej w naszym kraju, który ma potencjał ale nie umie go wykorzystać. Wielokrotnie  jednoczyliśmy się w dobrej sprawie, więc wykorzystajmy tą siłę, która jest w jedności i grupie. Liczymy na każdą najmniejszą pomoc i mamy  nadzieje że przyłączycie się Państwo do tej naszej idei ambitnej ale uważam że realnej.  Zapraszam do udziału i zaangażowania. Stań się częścią Akademii Ziomki. Zapraszamy.

Kontakt: marsel77@wp.pl tel. 505 156 613   Koordynator Akademii ZIOMKI Rzeszów.

Dzień Dziecka 31.05.14
Ładowanie...