AP Ziomki Rzeszów - strona nieoficjalna

pon.

Zasady Dobrego Ziomka

Dobry Ziomek stosuje się do poniższych zasad i wymagań:

1. Przychodzę na trening 15 minut przed zajęciami. Ubieram strój sportowy i czekam na rozpoczęcie treningu.

2. Pamiętam o odpowiednim stroju piłkarskim obowiązującym w Akademii oraz o obuwiu piłkarskim dostosowanym nawierzchni, na której będzie odbywać się trening lub mecz.

3. Przed i po zajęciach sportowych pomagam trenerowi, przynieść sprzęt sportowy (piłki, tyczki, pachołki, krążki, siatki, itd.).

4. Będąc na boisku przed zajęciami sportowymi nie wykonuję strzałów do bramki tylko indywidualnie, bądź z kolegami, rozgrzewam się z piłką.

5. Napój zostawiam za linią boczną w ustalonym przed treningiem przez trenera miejscu. Pamiętam, że zwykła woda niegazowana jest najlepsza do picia podczas treningu. Spożywam napój tylko za zgodą trenera, w określonych przerwach podczas zajęć.

6. Podczas zajęć sportowych skupiam się na ćwiczeniach, zabawach i grach, pamiętając żeby nie patrzeć się na rodziców oraz nie rozmawiać z kolegami.

7. Będąc na boisku pamiętam, iż nie wolno ze względów bezpieczeństwa wieszać się na  bramkach, huśtać, skakać, itp.

8. Po zajęciach sportowych nie zostawiam żadnych śmieci po sobie. Puste butelki, reklamówki itp. wyrzucam do pojemnika na śmieci.

9. W czasie wolnym na podwórku wykonuję ćwiczenia, których nie opanowałem na zajęciach.

10. Obowiązki szkolne (nauka, odrabianie lekcji, itp.) staram się wykonywać jak najlepiej, gdyż mając problemy w nauce nie będę mógł uczestniczyć w treningach oraz w meczach i turniejach.

11. Jeżeli nie jestem pewien godziny zajęć, meczu, bądź jakiejkolwiek innej sprawy dzwonię do trenera lub proszę o to rodziców.

12. Jeżeli źle się czuję bądź odczuwam inne dolegliwości, natychmiast informuję o tym trenera.

13. Staram się ograniczyć do minimum spożywanie fastfood-ów, chipsów i słodkich napojów gazowanych itp. W żadnym wypadku nie zabieram ich ze sobą na treningi i wyjazdy.

14. Jako przyszły piłkarz nie używam wulgarnych i obraźliwych słów, gdyż mam szacunek do siebie i wszystkich osób.

15. W czasie meczu nie dyskutuję z arbitrem, szanuję przeciwników, nie narzekam i nie płaczę z byle powodu.

16. Jeżeli nie będę mógł być na zajęciach bądź na meczu czy turnieju zawsze powiadamiam trenera (telefonicznie lub sms-em) lub proszę o to rodziców.

17. W naszej Akademii mam się dobrze czuć, dobrze bawić i cieszyć się z tego, że mogę grać w piłkę nożną oraz poznawać filozofię gry i metody treningowe przede wszystkim system szkolenia FC Barcelona .

18. Będę dobrym kolegą oraz dobrym człowiekiem, będę szanować każdego na boisku i poza nim.

19. Pamiętam, że nie przestrzegając powyższych zasad spotka mnie zasłużona kara w postaci:

• kilkakrotne upomnienia zawodnika podczas zajęć - odsunięcie od ćwiczeń do końca treningu,

• złe zachowanie w szkole bądź problemy z nauką - zawieszenie do czasu poprawy ocen lub zachowania,

• spóźnienie na zajęcia - upomnienie.

• nieobecność na treningu, meczu lub turnieju, bez wcześniejszego usprawiedliwienia – zawieszenie na kolejny mecz lub turniej lub odsunięcie od udziału w treningach.

„Futbol to więcej niż gra”

Dzień Dziecka 31.05.14
Ładowanie...